Św. Marcin 26, tel.: 607 584 123 i 605 186 680           

Semestr letni - Zapisy. Nowe grupy. Start już w styczniu.

Poniżej publikujemy listę grup, w których są wolne miejsca. Poza grupami kontynuującymi, tworzymy nowe grupy na różnych poziomach zaawansowania, także od podstaw. Lista zawiera tylko niektóre propozycje i jest na bieżąco modyfikowana.

Nowe zajęcia już w styczniu. Aby zapisać się na kurs, prosimy o kontakt. Zapraszamy na testy do naszego biura - szczegóły w zakładce kontakt. Testy można także pobrać link.

Koniecznie skontaktuj się z nami przed przyjściem na pierwsze zajęcia. Napisz lub zadzwoń, jeśli interesuje Cię kurs z wybranego języka na odpowiednim poziomie.

Angielski: A0 podstawowy środa 16:00 - A2 środa 17:30 - A2 czwartek 17:30 - B1 poniedziałek 17:30 - B1 wtorek 17:30 - B1 środa 19:10 - B2 wtorek 16:00 - B2 środa 17:45 - B2 czwartek 17:30C1 poniedziałek 19:10

Niemiecki: podstawowy wtorek 16:00 - A2 środa 19:10 - B1 wtorek 19:10 - B2 czwartek 19:10

Hiszpański: podstawowy wtorek 19:10 - podstawowy środa 17:30 - B1/B2 środa 16:00

Japoński: podstawowy czwartek 19:10 - średni poniedziałek 17:30 J2 - zaawansowany wtorek 17:30 J4 - zaawansowany wtorek 19:10 J4 - średni czwartek 17:30

Francuski: średni wtorek 19:10 - podstawowy środa 19:10

Włoski: podstawowy wtorek 17:30, średni wtorek 16:00 lub 17:30

Rosyjski: podstawowy środa 19:10, średni czwartek 19:10

Norweski: średni środa 19:10, podstawowy piątek 17:00

Szwedzki: podstawowy piątek 17:00, średni piątek 18:00

 

Chiński: podstawowy czwartek godz. 19:10 Nowa grupa, pierwsze zajęcia. Grupa wystartuje w najbliższych tygodniach.

 

Poniżej plan tygodniowy grup, do których można sie jeszcze zapisać.

w celu zapisania się na kurs, prosimy o kontakt na jeden z poniższych sposobów:

▪ telefonicznie pod nr: 607 584 123 lub 605 18 66 80

▪ pocztą mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

▪ osobiście w biurze szkoły - szczegóły w zakładce kontakt

▫ Test Kwalifikacyjny - przy zapisie na kurs proponujemy wypełnienie bezpłatnego testu kwalifikacyjnego w celu właściwej oceny stopnia zaawansowania słuchacza w danym języku obcym. Dzięki temu staramy się wyeliminować możliwość pomyłki przy przydzielaniu kursantów do konkretnych grup.

▫ Formalności - przed przystąpieniem do kursu językowego prosimy o podpisanie umowy. Ma ona na celu zagwarantowanie słuchaczom miejsca w wybranej grupie oraz uściślenie warunków uczęszczania na kurs. CES Perfect zobowiązuje się w niej, między innymi, do przeprowadzenia kursu językowego w wybranym wymiarze godzin oraz do zachowania niezmienności ceny za kurs przez cały okres trwania umowy. Jednocześnie umowa zobowiązuje kursanta do wniesienia, w odpowiednim terminie, określonej kwoty na rzecz CES Perfect, stanowiącej zapłatę za kurs. Umowę należy podpisać podczas pierwszego spotkania konkretnej grupy lub wcześniej w biurze szkoły.

▫ Opłaty - aby zarezerwować miejsce w wybranej grupie należy wpłacić zaliczkę w wysokości 40 zł. Zaliczkę zwracamy w momencie rezygnacji z kursu na 7 dni przed jego rozpoczęciem lub w przypadku nie zawiązania się wybranej grupy.  Pierwszeństwo w przystąpieniu do określonej grupy mają osoby, które jako pierwsze dokonały rezerwacji wpłacając zaliczkę. 
Pozostałą kwotę, stanowiącą resztę zapłaty za kurs językowy, należy uiścić:
- przed rozpoczęciem kursu w biurze szkoły lub
- podczas pierwszego spotkania wybranej grupy lub
- przelewem na konto bankowe PERFECT Kursy Językowe (dane do przelewu w 
zakładce kontakt)

▫ Informacja - po zapisaniu się na kurs, otrzymujecie Państwo od nas, za pośrednictwem poczty mail lub telefonicznie, informację o terminie rozpoczęcia się zajęć.


Semestr zimowy (październik - luty). Na ten semestr rekrutacja odbywa się w miesiącach wrzesień i październik. Zajęcia w grupach standardowych zaczynają się w połowie października.

Semestr letni (marzec - czerwiec). W tym semestrze zapisy przyjmujemy w styczniu i lutym. Zajęcia dla nowo-powstałych grup zaczynają się w marcu. Istnieje możliwość utworzenia nowych grup jak i dołączenia do grup już istniejących.

Kursy indywidualne oraz w grupach zamkniętych rozpoczynają się w dowolnym momencie roku szkolnego. Podział na semestry dotyczy jedynie grup Comfort.

Tabela poziomów językowych do samooceny kompetencji językowych według standardów Rady Europy w "Modern Languages: Learning, teaching, Assessment. A Common European Framework of Reference”, Strasburg 1996

Rozumienie

  rozumienie ze słuchu rozumienie tekstu

A1

początkujący

Rozumiem znane mi słowa i bardzo podstawowe zwroty (wyrażenia) dotyczące mojej osoby, rodziny, bliskiego konkretnego otoczenia, gdy mów się do mnie wolno i wyraźnie. Rozumiem znane wyrazy, np. nazwy, bardzo proste zdania, np. w ogłoszeniach, plakatach lub w katalogach.
 

A2

podstawowy elementarny

Rozumiem wyrażenia i często używane słowa dotyczące najbliższych mi dziedzin życia (np. podstawowe informacje o mnie i mojej rodzinie, mojego zakupach, geografii mojego regionu, zatrudnieniu). Potrafię zrozumieć główną myśl zawarta w krótkich, wyraźnych, prostych przekazach ogłoszeniach. Rozumiem bardzo krótkie, proste teksty. Potrafię znaleźć szczegółową, przewidywalną informację w prostych, codziennych materiałach, takich jak ogłoszenia, reklama, prospekty, jadłospisy, rozkład jazdy, proste listy prywatne.

B1

średnio - zaawansowany

Rozumem główną myśl wypowiedzi sformułowanej wyraźnie, w języku literackim, na temat mi znany, z którym spotykam się w pracy, szkole, czasie wolnym itp. Rozumiem najważniejsze informacje w programach radiowych i TV dotyczących wydarzeń współczesnych lub tematów związanych z zainteresowaniami osobistymi lub zawodowymi, gdy mów się raczej wolno i wyraźne. Potrafię zrozumieć teksty zawierające najczęściej używane wyrażenia związane z życiem codziennym i pracą. Rozumiem opis wydarzeń, uczuć i życzeń zawartych w listach prywatnych.
 

B2

ponad średnio - zaawansowany

Potrafię zrozumieć dłuższe wypowiedzi i wykłady oraz nawet złożoną argumentację pod warunkiem, że temat wypowiedz jest mi znany. Potrafię zrozumieć większość wiadomości TV i programów dotyczących współczesnych wydarzeń. Rozumiem filmy w wersji oryginalnej jeśli aktorzy posługują się językiem literackim. Rozumiem artykuły i reportaże dotyczące współczesnych problemów, których autorzy przedstawiają szczegółowe opinie i argumenty. Potrafię zrozumieć współczesną prozę literacką.

C1

zaawansowany

Rozumiem dłuższe, rozwinięte wypowiedzi nawet jeśli nie są jasno ustrukturyzowane i gdy związków pomiędzy nimi mogę się tylko domyślać, gdyż nie są wyraźnie zasygnalizowane. Bez większego wysiłku rozumiem programy TV i filmy. Rozumiem długie złożone teksty faktograficzne i literackie, potrafiąc rozróżnić ich styl. Rozumiem artykuły specjalistyczne i dłuższe instrukcje techniczne, nawet jeśli nie dotyczą one mojej dziedziny.
 

C2

bardzo zaawansowany

Nie mam trudności ze zrozumieniem żadnego rodzaju języka mówionego, na żywo, z radia lub TV, nawet jeśli tempo jest szybkie, tak jak normalne tempo wypowiedzi rodzimego użytkownika języka i pod warunkiem, że będę miał trochę czasu aby przyzwyczaić się do używanego akcentu. Potrafię z łatwością czytać i rozumieć wszystkie formy języka pisanego, łącznie z tekstami abstrakcyjnymi, strukturalnie i językowo złożonymi, takimi jak poradniki, artykuły specjalistyczne i dzieła literackie.

Mówienie

  interakcja produkcja

A1

początkujący

Potrafię porozumieć się w prosty sposób pod warunkiem, że mój rozmówca będzie powtarzać lub parafrazować w wolniejszym tempie, to co powiedział i pomoże mi sformułować to, co sam próbuję powiedzieć. Umiem zadawać i odpowiadać na pytania dotyczące bliskich mi potrzeb lub gdy chodzi o znane mi tematy. Potrafię używać prostych zwrotów i zdań, aby opisać miejsce skąd pochodzę ludzi, których znam.
 

A2

podstawowy elementarny

Potrafię porozumieć się w sytuacjach prostych i rutynowych gdzie dochodzi do bezpośredniej wymiany informacji na tematy mi znane. Radzę sobie w krótkich rozmowach towarzyskich, nawet jeśli nie potrafię zrozumieć wszystkiego i nie umiem jeszcze samodzielnie podtrzymać konwersacji. Potrafię używać serii zwrotów zdań do opisania w prosty sposób mojej rodziny i innych osób, warunków życia, mojego wykształcenia oraz mojej obecnej i ostatnio wykonywanej pracy.

B1

średnio - zaawansowany

Radzę sobie w większości sytuacji, które mogą się zdarzyć w podróży, gdy zetknę się z językiem mówionym. Potrafię bez przygotowania uczestniczyć w rozmowach na tematy mi znane i mnie interesujące lub odnoszące się do życia codziennego (np. rodzina, hobby, praca, podróże i wydarzenia współczesne) Potrafię łączyć wyrazy i wyrażenia w prosty sposób, aby opisać doświadczenia i wydarzenia, moje marzenia, nadzieje ambicje. Umiem przedstawić powody, przyczyny, wyjaśnić plany i wyrazić swoją opinię. Umiem opowiedzieć jakąś historię lub zrelacjonować treść filmu lub książki albo opisać swoje reakcje.
 

B2

ponad średnio - zaawansowany

Potrafię porozumiewać się dość płynnie i spontanicznie, co umożliwia konwersację z obcokrajowcami, rodzimymi użytkownikami języka. Mogę brać czynny udział w dyskusji, wyjaśniając i podtrzymując swoje poglądy. Potrafię przedstawić precyzyjny i szczegółowy opis w różnych dziedzinach związanych z moimi zainteresowaniami. Umiem przedstawić swój pogląd na dany temat, podając argumenty za i przeciw.

C1

zaawansowany

Potrafię wyrażać się płynnie i spontanicznie bez potrzeby szukania wyrażeń i zastanawiania się. Umiem używać języka w sposób elastyczny i skuteczny dla celów towarzyskich i zawodowych. Potrafię formułować myśli i opinie precyzyjnie i uczestniczyć aktywnie w rozmowie odnosząc się do wypowiedzi innych rozmówców. Umiem przedstawić jasny, szczegółowy opis złożonych tematów, włączając pod-tematy, rozwijać poszczególne punkty i kończąc odpowiednią konkluzją.
 

C2

bardzo zaawansowany

Bez wysiłku uczestniczę w rozmowie i dyskusji, dobrze znam wyrażenia idiomatyczne i kolokwialne. Umiem wyrażać się płynnie i przekazywać różne odcienie znaczenia w sposób precyzyjny. Jeśli mam problem posługuje się parafrazą i wyjaśniam w sposób omowny, to co chciałem powiedzieć, w taki sposób aby słuchacze nie zauważyli tych trudności. Potrafię przedstawić jasny i potoczysty wywód lub opis w stylu odpowiednim do kontekstu, używając struktury skutecznej i logicznej, która pomoże odbiorcy zauważyć i zapamiętać najważniejsze punkty.

Pisanie

  interakcja produkcja

A1

początkujący


Potrafię napisać krótki, prosty tekst, np. wysyłając pozdrowienia z wakacji. Potrafię wypełnić formularz z informacjami dotyczącymi mojej osoby i np. podać dane osobowe, narodowość, adres w formularzu rejestracji hotelowej.
 

A2

podstawowy elementarny

Umiem napisać krótką, prostą notatkę, wiadomość odnoszącą się do spraw mi najbliższych. Umiem napisać list prywatny np. podziękowanie.

B1

średnio - zaawansowany


Potrafię napisać prosty tekst, zbudowany ze zdań złożonych na temat mi znany lub mnie interesujący. Umiem napisać list prywatny opisujący doświadczenia i wrażenia.
 

B2

ponad średnio - zaawansowany


Potrafię napisać jasny, szczegółowy tekst na wiele tematów związanych z moimi zainteresowaniami. Mogę napisać esej lub sprawozdanie, przekazując informacje lub przedstawiając argumenty za i przeciw. Potrafię pisać listy, podając istotę i wagę doświadczeń i zdarzeń.

C1

zaawansowany


Potrafię wyrazić swoje myśli w jasnym i dobrze ustrukturyzowanym tekście, przedstawiając dość szeroko swój punkt widzenia / opinię. Umiem wypowiedzieć się szczegółowo na skomplikowany temat w formie listu, eseju lub sprawozdania, podkreślając najważniejsze dla mnie sprawy. Potrafię sformułować różne rodzaje tekstu używając odpowiedniego, osobistego stylu z myślą o odbiorcy.
 

C2

bardzo zaawansowany


Umiem napisać klarowny, potoczysty tekst w odpowiednim stylu. Potrafię pisać skomplikowane (złożone) listy, sprawozdania lub artykuły, które przedstawiają problem w sposób skuteczny, przy pomocy odpowiedniej struktury, która pomoże odbiorcy zauważyć i zapamiętać najważniejsze elementy. Potrafię pisać streszczenia i recenzje prac profesjonalnych oraz dzieł literackich.

PERFECT Centrum Edukacji, 61-804 Poznań, ul. Św. Marcin 26/15 nr konta: mBank 83 1140 2004 0000 3102 4322 0403

zapraszamy na nasz fanpage na facebooku: www.facebook.com/kursyperfect
w sprawie zajęć i wolnych miejsc w grupach, prosimy o kontakt mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. telefon: 607584123 lub 605186680

partnerzy perfect